Новоукраїнський міський краєзнавчий музей став учасником проекту "Музей відкрито на ремонт 2020" •PDF• •Друк•
••П'ятниця•, 10 •липня• 2020, 14:28•

“Музей відкрито на ремонт” –  що це таке? Це проект підтримки регіональних музеїв, який реалізується за фінансової підтримки Українського культурного фонду і триває з 2016 року. Під ремонтними розуміються не традиційні косметичні роботи із заміни вікон чи дверей, а осучаснення методів та форматів роботи музею, виставкової діяльності та зберігання експонатів, дослідницької, просвітницької та комунікаційної функцій. Керівник проекту - Леонід Марущак, який є ще й розробником логотипу Новоукраїнської ОТГ.

Цьогорічний проект проходитиме в 3 етапи. На першому етапі відбувся прийом заявок та відбір учасників. Із 142 заявлених закладів у другий тур пройшли лише 22, серед них і наш краєзнавчий музей.

На другому етапі, учасники та учасниці самоорганізованої ініціативи ДЕ НЕ ДЕ вирушать у 3 експедиції новими музеями-учасниками. У ході ознайомчих візитів організовуватимуться воркшопи для колективів музеїв, під час яких будуть представлені усі досягнення та плани на майбутнє проекту “Музей відкрито на ремонт”. Після дружніх візитів до нових закладів-учасників  та громад, де вони знаходяться буде проведена четверта експедиція до музеїв з числа сталої аудиторії проекту в Донецькій та Луганській області. Сталим та новим учасникам буде запропонована співпраця на майбутні періоди проекту.

На третьому етапі буде організований п’ятий традиційний воркшоп “Сучасні методи роботи музею” у онлайн форматі для всіх учасників та учасниць проекту “Музей відкрито на ремонт 2020”.

Наразі музеї готуються до візитів учасників ініціативи ДЕ НЕ ДЕ зі спеціальною освітньою програмою.