Краєвиди міста

Інформація щодо необхідності отримання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами •PDF• •Друк•
••Понеділок•, 31 •травня• 2021, 13:33•

Згідно статті 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу. Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (далі — Дозвіл) — це офіційний документ, який дає право підприємствам, установам, організаціям та громадянам — підприємцям експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів граничнодопустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну.

Дозвіл видається безоплатно на строк не менш як п’ять років:

• суб’єкту господарювання, об’єкт якого відповідно до законодавства належить до першої групи, — Мінприроди за погодженням з Держсанепідслужбою;
  • суб’єкту господарювання, об’єкт якого відповідно до законодавства належить до другої або третьої групи, — обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища через дозвільні центри за погодженням з територіальними органами Держсанепідслужби.

Для отримання дозволу суб’єкт господарювання:

• проводить інвентаризацію стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, видів та обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, пилогазоочисного обладнання;
  • готує інформацію про отримання дозволу для ознайомлення з нею громадськості відповідно до законодавства;
  • оформляє заяву (розглядається протягом 30 календарних днів).

Вартість послуги та строки надання

Вартість комплексу послуг з отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря залежить від кількості промислових майданчиків, групи промислового майданчику (згідно п. 1.6 Інструкції), кількості та типів джерел викидів, наявності газоочисного обладнання.

Строки надання послуг складають від 3 місяців до 1 року в залежності від складності підприємства та кількості джерел викидів.