Мокряк Марко Ісайович •PDF• •Друк•
••П'ятниця•, 07 •грудня• 2012, 09:33•

(1886 р., м. Новоукраїнка – 26.10.1919 р., ст. Комаричі, Брянська обл., Росія)

По закінченню 4-річної школи працював з 12-ти років на поміщика. У 1907-1910 рр. служив у царській армії. Учасник Першої світової війни. За проявлений героїзм нагороджений 4-ма Георгіївськими хрестами (повний кавалер) та 4-ма медалями. Повернувшись у 1918 році у Новоукраїнку, вступив до партизанського загону, який воював проти німецьких окупантів. У 1919 р. разом із батальйоном добровольців вирушає на Південний фронт. За його ініціативи була створена артилерійська батарея, воїни якої відзначалися неабиякою хоробрістю у боях проти денікінців. Загинув у районі Севська поблизу ст. Комаричі Брянської обл. похований біля Кремлівської стіни на Красній площі у Москві. Посмертно нагороджений орденом Червоного Прапора.